Karta Wieża – uczucia oraz zamiary osoby

Ogólnie o karcie: Wieża

Wieża oznaczana jest numerem 16. Karta obnaża prawdę o światopoglądzie człowieka. Oparty był on na niewiedzy, przypuszczeniach, braku doświadczenia. Przyszedł czas, w którym trzeba zmierzyć się z brutalną rzeczywistością. Wszechświat zburzy fantazję, w którą tak mocno wierzyliśmy. Przychodzi moment, kiedy dobiega kres czegoś ważnego. Choć to niełatwe będzie trzeba odnaleźć wewnętrzną siłę i pogodzić się z tym i przyjąć rolę sumiennego ucznia. Od nowa musimy nabierać poglądów tym razem opartych na faktach. Karta czasami wskazuje na przywiązanie do pieniędzy lub też uznania jakiejś sfery życiowej za dominującą (priorytetową).

Karta Wieża – uczucia oraz zamiary osoby

Tarot karta dnia: Wieża

Jeśli mamy wewnętrzne przeczucie, iż przyszedł czas pożegnać się z czymś, bez zastanawiania się to zróbmy. Najwyraźniej to dobry moment, aby rozpocząć coś nowego. Wieża przypomina o tym, że jesteśmy kowalami własnego losu. Najgorsze co można uczynić to bezczynnie przyglądać się narzuconemu biegowi wydarzeń. Dzisiejszy dzień będzie bogaty w niespodzianki.

Wieża w pytaniu o pracę i finanse

Wieża niejednokrotnie uosabia stratę, z tego powodu możemy oczekiwać zgubienia ważnych dokumentów, które mogą odbić się na naszej wypłacie. Nadciągają wydatki, które trzeba będzie zapłacić niezwłocznie. Z tego powodu sfera finansowa będzie mocno nadszarpnięta.

Wieża w pytaniu o uczucia i miłość

Wieża niejednokrotnie przynosi oświecenie, przebudzenie. W rzeczywistości karta jest niezbitą prawdą, która ukazuje dotkliwą rzeczywistość. Jest wymagającym nauczycielem, który pragnie nas czegoś nauczyć. Wieża sygnalizuje, że mogliśmy zostać wykorzystani, okłamywani, manipulowani. Rozmiar rozpaczy jest gigantyczny, lecz powinniśmy odczuwać wdzięczność za to, że w końcu przejrzeliśmy na oczy.

zamów wróżbę zobacz jak zamówić wróżbę z kart

Wieża jako wydarzenie w przyszłości

Nadchodzi wiele raptownych, zaskakujących zdarzeń. Może to być wypadek, zwolnienie z pracy. Coś, co dzieje się przez ułamek sekundy i nie ma możliwości, żeby to naprawić. Rzeczywistość ukaże nam, jak bardzo myliliśmy się w swoich poglądach. Jeśli uważaliśmy kogoś za przyjaciela, to może bez oporu, dotkliwie nas oszukać itp. itd. Może to wywołać odrzucenie dotychczasowego stylu życia i zaczęcie wszystkiego na nowych regułach.

Wieża jako osoba

Osoba, która stanie na naszej drodze, będzie żegnała się z jakimś okresem w życiu. Niestety z negatywnymi uczuciami takimi jak pustka, odrzucenie, beznadzieja. Może znajdować się w przełomowym momencie życia, coś nowego, ważnego zaczyna wchodzić w drogę.

Wieża w pytaniu o relacje

Wieża nie zapowiada niczego pomyślnego dla związku. Może to być rozpad związku partnerskiego, separacja, rozwód. Jeśli do tego nie dojdzie, to będą dominowały kłótnie, agresja, wrogość. Przeszłość da o sobie znać i zacznie objawiać się chociażby w formie wiadomości o zdradzie dokonanej parę lat temu. Co może być naturalnie ostatecznym powodem do rozstania. Poczujemy, że nie damy rady dłużej tego ciągnąć.