Doradca ezoteryczny

Czym jest ezoteryka ?

Ezoteryka do dziś bardzo popularne, by nie rzec modne, słowo. Mało który jednak człowiek posługujący się nim zna jego znaczenie. Warto zatem zadać sobie pytanie: czym jest ezoteryka w swej istocie? Mianem tym określa się ogół zjawisk nadprzyrodzonych zachodzących w naturze ze szczególnym uwzględnieniem człowieka. Ezoteryką nazywa się również bliżej nieokreśloną wiedzę tajemną, dostępną nielicznym wybrańcom. Powracając jednak do kwestii wszechobecności ezoteryki, należy podkreślić, że wszystkie zdarzenia, których nie potrafimy wyjaśnić i których przyczyn nie znamy, mogą mieć związek z tą dziedziną magii i wróżbiarstwa.

W licznych artykułach z zakresu ezoteryki możemy spotkać się ze stwierdzeniem, że dzieli się ona na wewnętrzną i zewnętrzną. Pierwszy rodzaj związany jest, jak sama nazwa wskazuje, z zewnętrznym i osobistym przeżywaniem i doświadczaniem zjawisk zachodzących w naszym życiu. Nie tylko my je interpretujemy, ponieważ one również mają wpływ na nasz rozwój i osobowość. Energia płynąca z tych zewnętrznych zdarzeń powinna być dla nas wskazówką i impulsem dalszego rozwoju duchowego. Ta siła z pewnością pochodzi od Istoty Wyższej, która poprzez jej dystrybucję chce nas nakierować na drogę dobra i szczęścia. Należy jednak pamiętać, że po świecie krąży nie tylko Dobro, lecz również jego nieodłączny towarzysz, znajdujący się po drugim końcu osi, czyli Zło.

Wystrzeganie się demonów i innych złych mocy jest umiejętnością niezbędną w przypadku praktyk ezoterycznych. Dla własnego zdrowia psychicznego i bezpieczeństwa, należy się zapoznać z różnymi metodami obrony przed nieczystymi mocami przed rozpoczęciem przygody z ezoteryką. Ezoteryka zewnętrzna, co należy dopowiedzieć, polega na kierowaniu naszej własnej mocy na zewnętrzny świat. W ten sposób, posiadłszy odpowiednią wiedzę i umiejętności, jesteśmy w stanie wygenerować duże ilości dobra do otaczającej nas rzeczywistości. Już na podstawie tych kilku informacji można zauważyć, jak wielki wpływ na życie nasze i innych ludzi może mieć ezoteryka. Któż z nas nie chciałby posiadać mocy do zmieniania na świecie tego, co nie do końca nam się podoba. Każdy tez podświadomie marzy o tym, by na ziemi było więcej dobra niż zła, bo dzięki temu czulibyśmy się bardziej spokojni i bezpieczni. Nic więc dziwnego, że praktyki ezoteryczne zyskują coraz większą rzeszę wielbicieli. Poszukiwani są wróże, wróżki a i ezoteryk znalazłby wielu chętnych łaknących wiedzy o sobie, przyszłości i przeszłości. Parapsychologia nie jest już tak pogardzana, jak była jeszcze niedawno temu. Jak grzyby po deszczu mnożą się sklepy ezoteryczne, w których ofercie można znaleźć dostosowane do każdej potrzeby i intencji talizmany, amulety a także książki ezoteryczne.

Miłośnicy i fascynaci ezoteryki

Okazją do spotkania miłośników i fascynatów tej dziedziny mogą być organizowane coraz częściej w dużych i mniejszych miastach targi ezoteryczne. Podczas takich imprez z pewnością istnieje możliwość spotkania ciekawych ludzi i znawców zagadnienia, którzy z chęcią wprowadzą nas w arkana tej jakże fascynującej, interesującej a zarazem tajemniczej dziedziny. Z pewnością każdy znajdzie tam dla siebie coś ciekawego i dowie się wielu rzeczy, o których wcześniej nie miał pojęcia. Może to być również ciekawa przygoda dla ludzi, którzy nie do końca wierzą w istnienie wróżek i jasnowidzów. Coś, co tak odbiega od naszego codziennego życia i otwiera drzwi do zupełnie nieznanych i niezgłębionych rejonów wiedzy, magii czy psychologii, nie może pozostawić człowieka obojętnym.

zamów wróżbę zobacz jak zamówić wróżbę z kart