Praca z czakrami

Praca z czakrami człowieka

Czakry, inaczej mówiąc czakramy, to maleńkie, niedostrzegalne gołym (ani zresztą uzbrojonym w mikroskop…) okiem punkciki w naszym ciele, w których skumulowana jest niezbędna nam do życia i prawidłowego funkcjonowanie energia. Czakry służą do rozprowadzania tej energii, a także do jej modyfikacji. Każdy człowiek ma w swoim organizmie nieskończoną ilość takich czakr, jednakże kilka z nich, konkretnie siedem, jest zdecydowanie ważniejszych od innych. Są to tak zwane czakramy główne.

Zobacz też – rodzaje czakr człowieka

Praca z czakrami

Są one umiejscowione w punktach, które przez wielu uzdrowicieli (a także buddyjskich mnichów) uznawane są za najistotniejsze dla naszego optymalnego działania. Zatem znajdują się one: u podstawy kręgosłupa (a więc między odbytem a narządami płciowymi), poniżej pępka (kilka centymetrów – punkt ten określa się zazwyczaj w ten sposób, że odmierza się szerokość dwóch palców: wskazującego i środkowego), w miejscu, w którym znajduje się splot słoneczny, w naszym sercu, w gardle (tu konkretnie ma się na myśli tarczycę), w tak zwanym trzecim oku (a więc na środku czoła, pomiędzy brwiami) oraz na czubku głowy. Każdemu z tych czakramów w ciele człowieka przypisane są odpowiednie funkcje, które one pełnią. I tak, odpowiednio, pierwsza czakra u podstawy kręgosłupa ma za zadanie zadbać o nasze życie i ocalenie. Jakże często zdarza się przecież, że obawiamy się o nasz los, o to czy przetrwamy. Ta czakra ma właśnie dbać o to, byśmy byli w stanie przezwyciężyć wszelkie troski i wątpliwości związane z naszą egzystencją. Dzięki temu może skupić się na naszym wewnętrznym rozwoju, a także odstresować się i zdobyć, potrzebną zwłaszcza w dzisiejszych czasach, pewność siebie. Druga czakra, umiejscowiona poniżej pępka, dba o nasze funkcje seksualne.

Jeżeli nie macie potomstwa, a bardzo chcecie je mieć, to jest bardzo prawdopodobne, że powinniście bardziej się skupić na zadbaniu o tę właśnie czakrę. Być może, jeżeli Wasz czakram jest zablokowany, będziecie czuć niepewność i dyskomfort w kwestiach seksualnych. W skrajnych przypadkach może się również zdarzyć, że taka dysfunkcja doprowadzi do nerwic czy agresywności. Kolejna czakra, ta w splocie słonecznym, pełni funkcje emocjonalne. Dzięki niej czujemy się spełnieni, odczuwamy miłość (i jesteśmy w stanie ją odwzajemniać). Jesteśmy także w pełni sił psychicznych. Czakram umiejscowiony w sercu utrzymuje w doskonałej harmonii nasz organizm wraz z jego sferą uczuciową. Czakra ta jednak umożliwia nam o wiele więcej, bo wzniesienie się na wyżyny, na kontakt z Wyższą Inteligencją. Pozwala nam wyzbyć się przyziemnych uczuć i potrzeb (takich jak, dla przykładu, przywiązanie, poczucie straty, rozpacz z powodu rozstania, uczucie przyjemności) na rzecz uczuć wyższych, które stają się naszym udziałem nie od święta, a codziennie, trwale. Czakra, która znajduje się w naszym gardle odpowiada za doskonałe wyrażanie się, komunikowanie, a także za rozumienie i za imaginację. Jej zawdzięczamy możliwość zaakceptowania otaczającego nas świata, możemy ponadto w pewien sposób wpłynąć na prawidłowy rozwój niższych czakramów.

Czakram ukryty w trzecim oku odpowiada za mądrość oraz za zrozumienie wszystkiego tego, co związane z prawdziwym oglądem otaczającej nas rzeczywistości czy też wszystkich procesów, które do tej pory były dla nas niezrozumiałe, mechanizmów ich działania i ich celowości. Czakram na czubku głowy pozwala nam zjednoczyć się z Absolutem, a ponadto osiągnąć stan Nirwany (a więc zawieszenia między życiem a śmiercią; stan ten cechuje nade wszystko opanowanie wszelkich emocji i rezygnacja z potrzeb, która to jest gwarancją najdoskonalszego szczęścia).
Bardziej szczegółowa charakterystyka czakr stanie się dla nas oczywistością w momencie, kiedy zdamy sobie sprawę z ich istnienia i kiedy zaczniemy dbać o ich stan. Pamiętajmy jednak, że wszystkie czakry są równie istotne, lecz nade wszystko ważna jest równowaga między nimi. Bez niej nasze ciało nie będzie funkcjonować prawidłowo. Dlatego też, dbając o konkretne, poszczególne czakramy, dbamy tak naprawdę o harmonię między nimi. W tym celu należy zadbać o odpowiednie oczyszczenie naszych czakramów poprzez ćwiczenia oddechowe, medytację i odpowiednie afirmacje.

zamów wróżbę zobacz jak zamówić wróżbę z kart