Horoskop indiański – znaki

Horoskopy indiańskie

Indianie od dawien dawna żyli blisko natury i w zgodzie z nią. Obserwowali jej dzieła, uczyli się mechanizmów ich działania i wyciągali z nich daleko idące wnioski dla ludzkiego życia. Przede wszystkim zauważyli, że naszym życiem rządzą cztery żywioły. Ogień ich zdaniem rządzi światem duchowym, jest odpowiedzialny za nasze życiowe siły i za wolę działania. Powietrze wpływa na naszą zdolność myślenia, rozum, umiejętność prowadzenia interesów. Decyduje ono także o tym, jak zmienny jest nasz charakter, a co za tym idzie, jak burzliwe będą koleje naszego życia. Ziemia wpływa na nasze sprawy materialne, dzięki niej możemy zbudować stabilne, uporządkowane życie. Z kolei woda związana jest ze sferą duchową: z umiejętnością okazywania pozytywnych i negatywnych emocji i uczuć oraz osiągnięcia wewnętrznej równowagi i harmonii. Indianie uważali zatem, że żywioły rządzą naszym życiem nie tylko w sferze fizycznej, zewnętrznej, ale że to rządzenie wkracza także w przestrzeń psychiczną, wewnętrzną. Sformułowali zatem tezę, że każdemu z nas przypisany jest jeden z tych żywiołów i że to, o który z nich chodzi ma decydujący wpływ na nasze zachowanie, charakter, związki, które tworzymy z dorosłym życiu.

Żywioły w horoskopie

Horoskop indiański - znaki

Horoskop indiański to jednak nie tylko przyporządkowanie jednemu z czterech żywiołów, ale również znakom zodiaku. W horoskopie Indian w miejsce naszych tradycyjnych znaków mamy tak zwany krąg zwierzyńcowy, zwany inaczej dwunastoma zwierzętami horoskopu indiańskiego. Tak jak w naszym horoskopie pojawia się dwanaście znaków, tak i w horoskopie indiańskim jest ich tyle samo. Tyle tylko że składają się, jak sama nazwa wskazuje, z samych zwierzątek. Znaki horoskopu indiańskiego, to odpowiednio: sokół, bóbr, jeleń, dzięcioł, łosoś, niedźwiedź, kruk, wąż, sowa, gęś, wydra i wilk. Dlaczego takie zwierzęta a nie inne? Najprawdopodobniej – tak się powszechnie uważa – Indianie wybrali te stworzenia, które mogli swobodnie obserwować i których zachowania mogli doskonale wybadać. Przypisanie do danego zwierzęcia łączy się bowiem w horoskopie indiańskim z przejęciem przez nas cech, które Indianie uważali za charakterystyczne dla zachowania danego zwierzęcia.

Znaki horoskopu indiańskiego

Indianie byli nie tylko doskonałymi przyrodnikami i zoologami, ale także astrologami. Właśnie dzięki astrologii indiańskiej ich horoskop jest tak skrupulatny i pewny. Możemy mu więc z całą pewnością zaufać. Coraz popularniejsze jest ostatnio stawianie horoskopu indiańskiego dla dziecka. Niektóre pary, planując posiadanie potomka (czy to pierwszego, czy to kolejnego), posiłkują się horoskopem indiańskim. W tym celu sprawdzają zatem, jakiemu przedziałowi czasowemu patronuje dane zwierzę i jakie cechy charakteru uwarunkuje urodzenie się „pod” danym zwierzęciem. Sokół opiekuje się więc osobami urodzonymi od 21 marca do 20 kwietnia; Bóbr – od 21 kwietnia do 21 maja; Jeleń – od 22 maja do 21 czerwca; Dzięcioł – od 22 czerwca do 22 lipca; Łosoś – od 23 lipca do 23 sierpnia; Niedźwiedź – od 24 sierpnia do 23 września; Kruk – od 24 września do 23 października; Wąż – od 24 października do 22 listopada; Sowa – od 23 listopada do 21 grudnia; Gęś – od 22 grudnia do 20 stycznia; Wydra – od 21 stycznia do 18 lutego; Wilk – od 19 lutego do 20 marca. Do znaków związanych z ogniem należą, zdaniem horoskopu indiańskiego, Sokół, Łosoś, Sowa; do znaków ziemskich: Bóbr, Niedźwiedź, Gęś; do znaków wodnych: Dzięcioł, Wąż, Wilk; a do znaków powietrza: Jeleń, Kruk, Wydra. Wystarczy tylko sprawdzić, jakie cechy charakteru odpowiadają poszczególnych znakom zwierzęcym, z jakimi znakami będzie im się dobrze dogadywać, a z jakimi nie uda im się w żaden sposób stworzyć niczego konstruktywnego i… gotowe. W zgodzie z horoskopem indiańskim możecie także zaplanować zawód swego przyszłego potomka: każdemu zwierzęcemu znakowi odpowiada bowiem określony wykaz zawodów, w których będą się ona dobrze czuły i w wykonywaniu których będą mistrzami.


Nie musicie oczywiście planować posiadania dziecka, by móc skorzystać z horoskopu Indian. Jeżeli wiecie, jakim jesteście stworzeniem w ich horoskopie, możecie dowiedzieć się o sobie więcej; odkryć, jakie związki (z osobami spod jakich znaków) mają szansę powodzenia, a jakie z pewnością się nie udadzą. Możecie również uratować swoją karierę zawodową: być może źle Wam idzie w pracy dlatego tylko, że wybraliście nieodpowiedni dla Waszego znaku zawód.

zamów wróżbę zobacz jak zamówić wróżbę z kart