Wróżenie ze snów

Onejromancja

Onejromancja, czyli innymi słowy wróżenie ze snów, znane są od wielu setek lat. Snom od zawsze przypisywano symboliczne znaczenie. Tak wielcy naukowcy, jak Zygmunt Freud czy Carl Gustaw Jung poświęcili pracy nad interpretacją snów bardzo wiele czasu, energii i przemyśleń. Poprzez senne marzenia przemawia prawdziwa ludzka natura, nie ograniczona narzucanymi przez kulturę i społeczeństwo konwenansami i sztywnymi regułami.

Naukowcy potwierdzają

Naukowcy potwierdzają, że sny stanowią niejako ujście dla wszelkich frustracji, depresji i problemów, z którymi zmaga się człowiek podczas normalnego życia na jawie. W snach do głosu dochodzą również zupełnie nieuświadomione marzenia, pragnienia, o które człowiek zupełnie się nie podejrzewa. Nierzadko sny bywają na tyle intrygujące, niepokojące lub frapujące, że budzi się w nas potrzeba i chęć, by je odpowiednio zinterpretować. Interpretacja snów jest niezwykle rozwiniętą dziedziną wróżbiarstwa, która dodatkowo posiada umotywowanie w nauce (na przykład w psychoanalizie). Chyba każdy człowiek, jeśli przyśni mu się coś strasznego, niepokojącego, lub wręcz przeciwnie- bardzo przyjemnego, nie potrafi przejść nad tym do porządku dziennego. Taki wyjątkowy sen może być bardzo długo rozpamiętywany i analizowany. Nie sposób też nie wspomnieć, że nawet w samym Piśmie Świętym można doszukać się fragmentów, w których przeczytać możemy o niezwykłej mocy snów.

W przypowieści o Józefie, który został wygnany przez braci do Egiptu, gdzie następnie trafił na dwór faraona, jest obecny motyw proroczego snu. Jak wiadomo, Józef tłumaczył sny faraona i dzięki temu Egipt przygotował się na klęskę nieurodzaju. Moc tłumaczenia snów okazała się bardzo potrzebna i bardzo cenna, bo dzięki temu Józef stał się jednym z najważniejszych doradców władcy i mógł uchronić ludzi przed nędzą i głodem. Wróżby ze snów nie powinny być lekceważone, ponieważ są głosem płynącym z naszej podświadomości, która poprzez senne marzenia chce się z nami porozumieć i coś ważnego na przekazać. Wróżba z marzeń sennych niekoniecznie musi być wykonywana w gabinecie wróżki. Najlepiej jeśli od razu, kiedy się obudzimy, sprawdzić w jednym z senników znaczenie obrazów, które pojawiły się nam w czasie snu, ponieważ im dłużej się z tym zwleka, tym więcej szczegółów może ulec zatarciu lub zapomnieniu.

Wróżba z marzeń sennych jest bardziej ugruntowana w naszej kulturze, niż nam się wydaje. Chyba każdy, kto się gdzieś przeprowadził, usłyszał od rodziny lub przyjaciół, żeby zapamiętać sen, który się przyśni podczas pierwszej nocy na tak zwanym nowym miejscu, ponieważ ma on duże znaczenie i może wiele powiedzieć na temat przyszłości. Powszechnie również wiadomo, że jeśli przyśnią nam się zęby (lub jeszcze gorzej- wypadające zęby), to nie wróży to nic dobrego. Można się spodziewać jakichś przykrych zdarzeń, a nawet tragedii. Nie wszyscy jednak wierzą w moc snów. Nie ma chyb jednak takiej osoby, która, jeśli przyśni jej się coś dziwnego, nie próbowałaby dociec, co dany obraz może oznaczać. Najczęściej w tym celu sięga się po sennik. Wiele senników z bardzo bogatą i obszerną bazą haseł, można znaleźć w Internecie. Jeśli więc obudziwszy się zapragniemy się dowiedzieć, co oznaczał i symbolizował nasz sen, wystarczy wpisać w pole wyszukiwania odpowiednią frazę i z pewnością znajdziemy odpowiedź na nurtujące nas kwestie interpretacyjne. Czasem warto też posłuchać tego, co w takim przypadku podpowiada nam intuicja, która może dać nam o wiele cenniejsze wskazówki. Jest ona bowiem w pewnym stopniu tożsama z podświadomością i poprzez nią przemawia do nas nasz drugie, podświadome „ja”.

zamów wróżbę zobacz jak zamówić wróżbę z kart