Czy wróżby z kart klasycznych się sprawdzają ?

Wróżba z kart klasycznych

Jeśli by się zacząć zastanawiać, jaki sposób wróżenia jest najbardziej powszechny i obdarzony przez wróżki największym zaufaniem, pewnie okazałoby się, że najbardziej ceni się wróżbę z kart klasycznych. Kartomancja ewoluowała przez wieki, jednak podstawy pozostały niezmienne. Od najdawniejszych czasów stosowało się tę metodę wróżebną do rozwikływania ludzkich problemów, zawiłości, niejasności i wątpliwości. Stawianie kart było rozpowszechnione wśród ludzi wszystkich stanów.

W starożytności

W starożytności na przykład korzystali z porad proroków i wróżbitów zarówno faraoni, jak i ludzie niższych warstw. Również w średniowieczu, choć już w mniejszym stopniu w związku z rozpowszechnianiem się wiary chrześcijańskiej, popularne było stawianie kart. Wróżenie ze zwykłej talii kart nie byłoby z pewnością tak popularne i to od tak długiego czasu, gdyby nie jego uniwersalność i sprawdzalność. Wyróżnia się bardzo różne rodzaje kart, spośród których wymienić można choćby tarota, karty miłosne, karty partnerskie i wiele innych. Każda z nich służy do różnego rodzaju wróżb, bardziej lub mniej sprecyzowanych. Jeśli chcemy przykładowo poznać przyszłość swojego związku z danym partnerem, wtedy poprośmy wróżkę o wróżbę z kart miłosnych.

Czy wróżby z kart klasycznych się sprawdzają ?

Rytuał

Rozkładanie kart to swego rodzaju rytuał, który jest nieodłączną i niezwykle istotną częścią całego procesu wróżenia. Kolejność rozkładania kart, ich ułożenie oraz sposób ich odczytywania to czynności tyle skomplikowane, że wymagają wiedzy z tego zakresu, z czego wynika, że nie każdy może i powinien takim wróżeniem się zajmować. Wróżba z kart ma sens wtedy, gdy jest wykonywana przez wykwalifikowana i doświadczoną wróżbitkę lub jasnowidza. Pasjans układany samodzielnie w komputerze lub na kuchennym stole to jedynie rozrywka, nie posiadająca żadnych znamion wróżby. Postawienie kart, szczególnie tarota, powinno być poprzedzone odpowiednią lekturą z zakresu ezoteryki, numerologii, astrologii oraz symboliki i znaczenia kart.

Wróżenie z tarota

Nie do pomyślenia jest sytuacja, kiedy zabieramy się za tak poważną czynność nie mając bladego pojęcia o historii, sposobach odczytywania i symboliki tarota. Nieumiejętne i nieprawidłowe wykonywanie wróżby może wyrządzić szkody, zarówno w życiu człowieka, jak i w jego umyśle. Należy udawać się po poradę jedynie do wróżki sprawdzonej, co do umiejętności i doświadczenia której nie mamy najmniejszych wątpliwości. Wróżka to powierniczka naszych najskrytszych marzeń i najskrzętniej ukrywanych tajemnic. Nie może to być zatem nikt przypadkowy, choć czasem jest tak, że najłatwiej jest się zwierzyć komuś zupełnie nieznajomemu. W takim wypadku mamy bowiem pewność, że nasze najintymniejsze sekrety nie dotrą do uszu osób, które absolutnie nie powinny ich poznać. Wróżbitka musi budzić zaufanie, by łatwiej się było przed nią otworzyć. Jeśli by się pokusić o nieco przewrotne porównanie, to wróżkę można postawić na jednym poziomie ze spowiednikiem. Obu tym osobom wyjawiamy przecież swoje tajemnice, nierzadko mało chwalebne, obawy, nawet grzechy i oczekujemy w zamian pocieszenia oraz konkretnej porady, jak dalej postępować, by nie powielać już tych samych błędów. Zarówno dobry spowiednika, jak i dobra wróżka uważnie nas wysłuchają, pocieszą, nie potępią i będą się starali zrozumieć pobudki, jakimi kierowaliśmy się w naszym postępowaniu. Udzielą tez duchowego wsparcia i zapewnią, że w każdym problemie trzeba szukać pomocy. Nie ma bowiem nic wstydliwego ani godnego potępienia w tym, że czasem trudno samemu uporać się ze wszystkimi swoimi demonami.

zamów wróżbę zobacz jak zamówić wróżbę z kart