Czy kiedykolwiek wyjdę za mąż ?

Jeśli zastanawiasz się nad tym czy kiedykolwiek wyjdziesz za mąż to ten artykuł jest dla Ciebie. Zobacz jakie etapy w życiu powinnaś zaliczyć zanim wyjdziesz za mąż, aby potem nie żałować:

Czy kiedykolwiek wyjdę za mąż ?

Odczuwanie radości z tego, że inni ludzie odnoszą sukcesy

Czystego szczęścia… bez zawiści, paniki, że Ty także powinnaś osiągnąć lub posiadać to, co ona.

Doświadczanie luksusów

Czyli momenty i rzeczy, na które wydajesz swoje ciężko zarobione pieniądze, a które nie są Ci koniecznie potrzebne do życia. Robisz to, bo masz prawo i chcesz, ale nie jest to zbędna rozrzutność. Np. decydujesz się na wino z wyższej półki, decydujesz się na kosztowny materac, zaopatrujesz się w korekcyjne poduszki.

Oddzielanie nastoletnich lat

Zerkasz na młodych ludzi i nastolatków i doskonale widzisz, jak dużo Was różni. Myślisz sobie, że cieszysz się, że tamten okres masz za sobą. Naturalnie chciałabyś wciąż mieć 18 lat, ale psychicznie jesteś już poza tym etapem życia.

zamów wróżbę zobacz jak zamówić wróżbę z kart

Zmiana w wyglądzie

Miałaś w planach zrobić sobie tatuaż, kolczyk, powiększyć usta, zmienić kolor włosów, być szczuplejsza, zadbać o swoją figurę – jeśli zdecydowałaś się na coś, co wymagało przeanalizowania, dużego wysiłku, ale nie miało związku z poparciem rodziców i otoczenia.

Oddalenie się od swojego komfortu

Z różnych względów byłaś lub jesteś postawiona w niekomfortowej sytuacji, jaka daje Ci wyzwanie, np. musisz przeprowadzić się do innego miasta ze względu na pracę.

Rzucenie pracy

Samodzielne, bez pytania rodziców o zdanie. Postanowiłaś tak dlatego, że czyni Cię ona nieszczęśliwą, nie daje wystarczającej ilości pieniędzy, czy satysfakcji.

Pilnowanie umówionych terminów

Mama nie musi przypominać Ci o wizycie u dentysty, wygasającym ubezpieczeniu, bo Twój wewnętrzny (lub całkiem miły, papierowy) terminarz świetnie daje sobie radę z odpowiedzialnością i terminami.

Własne opinie

Masz swoje poglądy polityczne, myślisz samodzielnie o sprawach państwowych, czy także tych które dotyczą Twojej osoby, świata i jesteś w stanie przedstawić swoje poglądy. Nie kierujesz się tym, co sądzą Twoi rodzice, czy bliscy – oczywiście słuchasz ich opinii, ale to Ty kreujesz swoje.

Zaproszenie rodziców na obiad

Tym razem to Ty przygotowujesz posiłek, nie korzystasz z zapasów, jakie podarowała Ci mama i nie zamawiasz obiadu z knajpy – rodzice przychodzą do Ciebie, a Ty zostajesz gospodynią tego wieczoru. Poza tym, masz w swoim mieszkaniu jedzenie! Twoje posiłki to co najmniej śniadanie, obiad i kolacja i przez większość czasu przyrządzasz je samodzielnie.

Rozwiązywanie problemów

W trudnych chwilach radziłaś sobie sama i rozwiązywałaś problemy. Dążyłaś do ich rozwiązania. Trudności ze znalezieniem pracy, zły stan zdrowia członków rodziny, brak środków na rachunki itp.

Poradzenie sobie po zakończeniu relacji

Przebrnięcie przez to co było złe samodzielnie (lub z pomocą bliskich osób). Zapomnienie o smutku, któremu nie udało się Cię zniszczyć, a który dał Ci siłę do zmian i nowego życia.

Samodzielna podróż

Sama, z przyjaciółmi lub z partnerem. Odpoczynek i wczasy z kimś, kto nie jest Twoim rodzicem lub opiekunką ze szkoły. To Ty za nie płacisz.

Samodzielność mieszkaniowa

Nie potrzebujesz mieć własnego apartamentu, domu, czy jakiegokolwiek mieszkania. Mowa tutaj o oddzielnym zamieszkaniu np. w wynajęciu czegoś gdzie spróbujesz żyć na własny rachunek. Zaczynasz żyć na własną rękę i jesteś z dala od mamy i taty, czy chłopaka.

Własny rachunek telefoniczny

Umowa i abonament tylko na Ciebie. Brzmi przerażająco? Od tej pory każda rozmowa i wiadomość, wszelkie opłaty za roaming, czy inne wydatki Spoczywają na Tobie. Teraz nie ma wymówki, że pochłonęły Cię kwestie rodzinne, a mama zapłaci za sms-y z ukochanym.

Przyznanie się, że popełniło się błąd

Potrafisz przyznać – to moja wina i ponieść odpowiedzialność za swoje czyny oraz wszystko to, co mówisz. Nie wypierasz się, kiedy ktoś nakryje Cię gdy popełniasz błąd.