Spełnianie marzeń

Doprecyzuj o czym marzysz

Niektórzy ludzie są obdarzeni wiedzą, co chcieliby realizować w życiu już od młodych lat, a drudzy nie wiedzą. Jeśli znajdziesz się w tej drugiej części społeczności, nie ma podstawy do niepewności, po prostu nie znalazłaś jeszcze swojej niszy. Powinnaś więc odkryć, co ściśle jest Twoim marzeniem. Istnieje ogrom możliwości, aby to zrobić, ponieważ zwykle marzenie pojawia się nagle. Niezłym sposobem na start byłoby poszerzenie swoich możliwości przy pomocy podróży i zwiedzenia innych zakątków i tego, jak mieszkają inne społeczności. Przebycie podróży we wspomnieniach do lat młodości i powrót myślami do tego, co uwielbiałaś wtedy robić jako dzieciak też będzie świetnym pomysłem.

Pewnie, czasami szczęście i przeznaczenie odgrywają znaczącą rolę w spełnianiu pragnień (jeśli wierzysz w tego typu rzeczy), ale w przeważającej części, aby spełnić swoje marzenia wymaga się ogromnie ciężkiej pracy, wysiłku i samodyscypliny. Pod spodem poznasz trochę możliwości jak sprawić, by Twoje marzenia się ziściły.

Zorganizuj przestrzeń na Twoje marzenia

Spełnianie marzeń

Wszyscy jesteśmy zajęci. Kwestie się nie zmienią, jeśli nie zrobisz w swoim świecie przestrzeni na swoje życzenia, co może oznaczać, że będziesz musiała poświęcić inne rzeczy. Nie możesz zrobić realnej, udanej zmiany w swoim życiu, do czasu gdy nie nauczysz się odmawiać każdemu lub zajęciom, które pragną wyssać twoje godziny.

Rób małe kroczki

Realizacja marzeń to nie wyścig i nie musisz z kimkolwiek mierzyć się. Normalne życie musi być kontynuowane, więc jeżeli nie jesteś wystarczająco bogata i nie możesz sobie pozwolić na pozostawienie pracy, to powinnaś poświęcić swój wolny czas na powolną realizację swoich marzeń.

zamów wróżbę zobacz jak zamówić wróżbę z kart

Podejmij ryzyko

Wybieranie możliwości bywa przerażające, jednak jest także niewiarygodnie satysfakcjonujące. Zawsze, gdy podejmujesz ryzyko, które Cię paraliżuje, odkrywasz, że rzadko było ono tak straszne, jak sobie myślałaś, a dzięki temu Twój świat poszerza się trochę bardziej.

Musisz się na tym skoncentrować

Łatwo jest powrócić do domu z pracy, zjeść jedzenie i zgubić się w swoim ukochanym serialu. Bezproduktywne sekundy zamieniają się w bardzo długi czas i nim się zorientujesz, twoje marzenia zanikają do miejsca niebytu. Tak, możesz być osłabiona, ale jeżeli rzeczywiście chcesz, żeby Twoje życzenie ożyło, to musisz zaangażować w to solidną pracę. Jeżeli zniechęca Cię wysiłek, jaki trzeba włożyć w realizację Twojego marzenia, to być może nie jest ono dla Ciebie tak istotne, jak myślałaś.

Ułóż konkretny plan

Musisz sporządzić szczegółowy harmonogram całoroczny lub nawet posunąć się tak daleko, jak to tylko możliwe. Przykładowo, jeśli Twoim marzeniem jest wyjść za mąż, to trzeba będzie zacząć rozpisywać programy budżetowania dla swoich oszczędności i zastanowić się, jakie działania masz zamiar podjąć w każdym miesiącu. Podobnie, jeśli myślisz o zrobieniu czegoś związanego z sukcesem, jak na przykład opublikowanie powieści, będziesz musiała zaplanować (możliwie z dokładnością do siedmiu dni) działania, które chcesz zrealizować, aby spełnić swoje pragnienie. Stolica Włoch nie została zbudowana w jeden dzień.

Poproś kogoś o poradę

Nastąpił moment, aby pomówić z konsultantem. Znajdź kogoś, kto już obeznany jest w dziedzinie, w której pragniesz się odnaleźć, lub kogoś, kto ma dużo wiedzy lub doświadczenia w tej dziedzinie. Jeśli Twoje pragnienie jest związane z przedsiębiorstwem, mogłabyś zapytać o poradę związaną z karierą od kobiet odnoszących sukcesy, które znasz, lub jeśli Twoim życzeniem jest posiadanie dziecka, możesz zamówić wizytę u doktora lub lekarki, aby dowiedzieć się więcej w tym temacie.