Czy zostanę zwolniona z pracy ?

Firma szuka osób na zewnątrz firmy

Jeżeli będziesz pewna, że przedsiębiorstwo preferuje zatrudniać na odpowiedzialniejsze stanowiska ludzi z poza firmy, zamiast podarować szanse podwyżki swoim pracownikom, jesteś w stanie dojść do wniosku, że nie jest to miejsce, w którym twoja kariera mogłaby się rozwinąć.

Nie jesteś doceniana

Na horyzoncie nie spostrzegasz słowa uznania. Niezależnie od tego, co robisz, nie jesteś doceniana. Mogłabyś dla firmy przenieść góry, a i tak nikt by tego nie zauważył.

Nikt nie interesuje się Twoimi celami

Czy zostanę zwolniona z pracy ?

Nie jesteś pytana o to, jakie są twoje zamierzenia zawodowe ani następne założenia.

Jesteś zbyt pewna swojej pozycji w firmie

Status quo często daje poczucie zbyt dużego komfortu.

zamów wróżbę zobacz jak zamówić wróżbę z kart

Nie czujesz wyzwań w pracy

Twoje zawodowe sprawy, kierownik czy współpracownicy nie powodują, że masz poczucie, abyś wykonywała w pracy wyzwania. A przez to marnujesz nadzieję na rozkwit.

Brak wsparcia dla rozwoju

Czasem manager wypytuje o twoje cele i założenia, ale nie przykłada do twoich deklaracji większej wagi

Ubytki w sprawiedliwości

Często zauważasz, że twoi koledzy z pracy dostają propozycje, na które ty nie możesz liczyć.

Robotyzacja pracy

Stajesz się bezproduktywna, przebrzmiała, możesz być zastąpiona przez nowe technologie.

Nie czujesz się członkiem ekipy w pracy

Jeżeli nie czujesz się członkiem zespołu i nie wprowadzasz nic do niej, nie powinnaś na siłę usiłować się w niej zadomowić.

Twoja firma bankrutuje

Twój research doprowadził do tego, że odkryłaś, iż firma nie radzi sobie dobrze. Nie przynosi dochodów, nie rozwija się. Biurka pracowników są opustoszałe, ponieważ nie ma zadań, które mogliby wykonywać. To świadczy o tym, że firma kieruje się w stronę bankructwa. Tym bardziej nie opłaca się w niej zostawiać, jeśli szef nie pofatygował się, by cię o tym powiadomić.

Osoby decyzyjne faworyzują innych

Jeśli nie jest faworytem członków managementu, którzy przy ofiarowaniu awansów czy podwyżek preferują swoich faworytów, możesz na długo pozostać na stanowisku, które już zajmujesz.

Wartości firmy są inne od Twoich

Czy chodzi o odmienności kulturowe, inne podejście do spraw środowiskowych, odpowiedzialności społecznej czy etyki – nie ma to znaczenia. Jeżeli dostrzegasz, że występują dysproporcje pomiędzy twoimi wartościami a wartościami przedstawianymi przez firmę, nie powinnaś uwzględniać z nią swoich planów na przyszłość.

Nikt nie liczy się już z Twoim zdaniem

Twój głos nie jest dłużej słyszany a to, co ty masz do powiedzenia nie ma znaczenia. Zdarza się, że przełożony jest rozzłoszczony, w momencie gdy proponujesz nowe projekty. To jest sytuacja bez wyjścia, w której pracodawcy wolą, by pracownicy nie trzęśli łodzią. Dla większości osób jest to moment nie do wytrwania.

Wynagrodzenie i stanowisko pozostaje bez zmian

Wykonujesz tę samą pracę przez ponad dwa lata, nie zyskujesz pokaźniejszego wynagrodzenia ani awansu, a zakres rzeczy, za które jesteś odpowiedzialna, nie zmienia się. Są osoby, które mogą lubić pracować stale nad tymi samymi zadaniami, nikt jednak nie chce pracować wiedząc, że nic poza stałym zakresem go w firmie nie czeka.

Brak zamiaru docenienia

Często manager nie szanuje twojego udziału w rozwój firmy, nie dostrzega twoich zdolności, pomija cię przy awansach lub nie daje ci angażować się w szczególnie wymagające projekty. Nie da się mieć nadziei na to, by sytuacja miała się natychmiastowo odmienić.

Nudna rutyna

Twoja praca jest niezwykle mechaniczna, pochłania cię monotonia. Kiedy twoja pozycja zawodowa wydaje ci się statyczna, ciężka do poruszenia i nie dostrzegasz sposobności na rozwój czy poszerzenie poziomu odpowiedzialności, to znak, że znalazłaś się w patowej sytuacji.

Szef przestał mieć dla Ciebie czas

Nie jesteś w stanie dojść do porozumienia z pracodawcą, by pozwolić projektowi bieg. Twoje propozycje giną w otchłani, e-maile pozostają bez odpowiedzi, a sama myślisz, że masz sporo szczęścia, w momencie kiedy dasz radę złapać managera w toalecie. Wychodzi na to, że jesteś bagatelizowana.

Utrata motywacji

Bez przerwy czujesz się jednakowo jak w poniedziałek rano. To, co uprzednio dawało ci satysfakcję, teraz jest dla ciebie utrapieniem. Praca nie stawia ci wyzwań i nie wywołuje w tobie ekscytacji.

Niesprawiedliwe wynagradzanie

Choć może wydawać się to nietypowe, za alarmujący sygnał trzeba uznać tak samo bycie wynagradzanym za nisko, jak i pensje zdecydowanie przewyższającą rynkowe stawki.

Nikt nie oczekuje od Ciebie, że się poprawisz

Kiedy starasz się polepszyć swoją pozycję w firmie, zmodyfikować zakres swoich obowiązków albo sprowadzić swoją karierę na nieco inny tor, a wszystko jest odrzucane – to czas, aby poszukać innej pracy.