Jak zapomnieć o nieudanym związku ?

Zrób listę swoich mocnych stron

Jeśli nie czujesz się dobrze ze sobą, rozważ sporządzenie listy wszystkich dobrych rzeczy, które zrobiłaś dla swojego eks partnera lub wszystkie cechy, które lubił w tobie oraz cechy, które doceniasz w sobie. Będziesz czuć się znakomicie i na pewno spędzisz czas z inną osobą. Czas goi rany, daje poczucie, że za rogiem czeka coś dobrego. Jest to naprawdę polecane rozwiązanie na czas po rozłące. Myśl o sobie dobrze i sprawiaj sobie drobne przyjemności. Na pewno wszystko ułoży się dobrze, a Ty odzyskasz zadowolenie ze swojej egzystencji.

Zacznij ćwiczyć

Badania naukowców są dowodem na to, że ćwiczenia mogą zmniejszyć stres optymalnie. Użyj ćwiczeń jako zdrowego ujścia do zarządzania uczuciami niepokoju, smutku, senności i stresu. Trening daje to, co najlepsze. Codzienny spacer, jazda na rowerze lub wideo treningowe online to sposoby na przyzwyczajenie się do treningów, gdy czujesz się smutna z powodu zakończenia związku.

Unikaj czynności, które przypominają ci o twoim byłym

Jak zapomnieć o nieudanym związku ?

Jeśli nadal czujesz się przytłoczona niedobrymi myślami i emocjami, przemyśl trzymanie się na odległość od miejsc, które mogą być źródłem złych wspomnień. Zacznij żyć na nowo, zapominając o tym, co było. Nie przeżywaj tego, co miało miejsce jakiś czas temu. Po roku czy dwóch nie będziesz przeżywała złych emocji po rozstaniu z byłym ukochanym. Poczujesz się jak nowo narodzona. Nowe życie jest na wyciągnięcie ręki. Przeszłość należy zakopać, a nie rozpamiętywać ją nieustannie. Warto żyć i planować to, co wyjątkowe. Zadbaj o siebie, ponieważ od miłości do siebie samego pojawiają się nowe, dobre emocje. Nie ma nic lepszego niż kochanie siebie i wszystkich swoich zalet. Za jakiś czas zapoczątkujesz nową relację. Jest to sprawa oczywista, a Twoje życie będzie układało się optymalnie.

Skieruj swoją atencję na innych ludzi

Kiedy ból rozstania jest zbyt trudny do zniesienia, możesz zrozumieć, że skupienie się na problemach innych osób może poprawić Twoje samopoczucie i sprawić, że przestaniesz myśleć wyłącznie o sobie i swoich sprawach. Rozważ wolontariat w lokalnym przytułku dla ludzi bezdomnych lub schronisku dla psów i kotów. Pomaganie bliskiemu w niełatwej sytuacji przy przygotowaniu śniadań albo sprzątaniu będzie też dobrym pomysłem. Nie warto być osobą skupioną wyłącznie na sobie, lecz najlepiej jest konstruować dobre związki. Miłość jeszcze pojawi się w Twoim życiu, to więcej niż pewne.

zamów wróżbę zobacz jak zamówić wróżbę z kart

Nie zatrzymuj emocji

Kojąca może okazać się pogawędka z dobrym przyjacielem, członkiem rodziny lub psychologiem na temat emocji związanych z rozstaniem albo byłym mężem. Jeśli nie czujesz się komfortowo, dzieląc się wszystkimi swoimi uczuciami, rozważ zapisanie ich lub rozmyślanie nad nimi. Możesz również zająć się innym działaniem podjąć inne aktywności, taki na przykład jak renowacja lokalu mieszkalnego, który może pomóc Ci uwolnić to, co masz w głowie. Złe emocje wyjdą z Ciebie, a ty poczujesz się niezależną osobą. Warto zadbać o dobre uczucia, które pozwolą Ci odzyskać siebie z najlepszych czasów. Emocje wcale nie muszą być niedobrą sprawą. Mogą mieć cechy kojące ból. Emocje i odczucia mogą być naprawdę optymalne.

Znajdź coś, co Cię cieszy

Kiedy poświęcasz czas na badanie siebie i ponowne spotkanie z własnym ja, może to prowadzić do połączenia z tym, co kiedyś dawało ci ukojenie, szczęście lub inspirację, ale zostało wstrzymane w trakcie twojego związku. Możemy być bardziej nastawieni na mówienie „tak” nowym rzeczom, ludziom i doświadczeniom, aby odkryć nowe odczucie wolności, nawet jeśli jest to bolesne oraz dokuczliwe. Spróbuj popychać się do robienia rzeczy, nawet jeśli nie masz na to ochoty. Aktywność pozwala zapomnieć o przeszłości.

Uświadom sobie myśli o były partnerze

Gdy myślisz o twoim ekspartnerze, staraj się ich nie zatrzymywać ani nie blokować. Zamiast tego ćwicz bycie „świadkiem” tych wspomnień. Kiedy pojawiają się myśli, poczyń krok do tyłu i uznaj je. Wiesz, że ich doświadczasz; pojawiają się w Twoich myślach. Obserwujesz je. Trenujesz zgodę na zakończenie toksycznej relacji. Nie wolno pogrążać się w niedobrych odczuciach. Jest to naprawdę najlepsze rozwiązanie.

Zadedykuj czas żałobie

Jeśli to realne, postaraj się pomyśleć o utracie związku jako o procesie żałoby. Pozwól sobie przetrawić tę sytuację. Nie próbuj od razu znaleźć innej osoby do miłości. Idealną rzeczą, jaką możemy zrobić, to spróbować docenić nasze emocje i nie oceniać ich. Aby zaaprobować własne emocje musisz zacząć inaczej rozumować. Zamiast rozumować: Nie powinnam czuć się tak smutna, pomyśl Jestem smutna i to nie jest problemem. Potrzebujemy dni, aby zajrzeć w głąb siebie i przygotować inwentaryzację naszych uczuć. Powinniśmy zająć się naszymi poturbowanymi sercami i pozwolić, aby wyleczenie nastąpiło z upływem miesięcy, troską, delikatnością i głębszym pochyleniem się nad własnymi emocjami.

Okazuj swoje potrzeby innym ludziom

Jeśli nie czujesz się na siłach, żeby spotkać się z przyjaciółmi w restauracji lub niełatwo ci dotrzymać zobowiązań, spróbuj podzielić się swoimi uczuciami z innymi. Spróbuj od nowa przemyśleć swoje pragnienia w tym momencie i niech inni mają świadomość, z czym masz do czynienia. Mnóstwo osób czuło się w ten sam sposób i zrozumie, że możesz potrzebować trochę chwil, aby wrócić do swojego normalnego stanu. Rozmawiaj z innymi osobami, wyrzuć z siebie negatywne uczucia. Nie tłamś ich w sobie, lecz mów o tym, co się stało. Dobrze jest rozmawiać, ponieważ rozmowa z innymi osobami pozwala na dobre emocje oraz miłe spędzenie wolnego czasu. Panie przeżywają nieustannie żal w zamknięte w swoim mieszkaniu. Jest to zdecydowanie najgorsze podejście do swoich zawirowań emocjonalnych. Dobrze jest wyrzucić smutek z siebie, ponieważ to pozwala obniżać wszelkie napięcia.