Dlaczego faceci są niewierni ?

Jest samolubem

Możliwe, że jego głównym celem jest on sam i wyłącznie on. Dlatego może oszukiwać i utrzymywać sekrety bez wyrzutów sumienia czy smutku, tak długo, dotąd aż daje mu to to, czego chce. Możliwe, że w ogóle nie miał zamiaru być wiernym partnerem. Zamiast postrzegać swoją przysięgę monogamii jako poświęcenie dokonane dla swojego związku, postrzega ją jako coś, czego należy unikać i obejść.

Czuje, że jest kimś

Facet może mieć poczucie, że zasługuje na coś specjalnego, na co inni faceci nie zasługują. Zwykłe zasady po prostu nie mają zastosowania wobec jego osoby, więc ma ochotę się nagradzać przy pomocy zdrady z inną kobietą. On może nigdy nawet nie myślał o oszukiwaniu, aż nagle nadarzyła się okazja. W takiej sytuacji, nie myśląc w ogóle o tym, co zdrada może uczynić z jego aktualną relacją, skorzystał z okazji.

Brak męskich wzorców

Mężczyzna może nie zdawać sobie sprawy ze swojej potrzeby bycia popieranym przez innych facetów, bliskich, oczekując, że jego potrzeby społeczne i psychiczne będą całkowicie zaspokojone przez jego drugą połowę. A kiedy ona nieuchronnie nie sprawdza się w tym obowiązku, on poszukuje satysfakcji u innej kobiety.

Inne problemy

Dlaczego faceci są niewierni ?

Facet może mieć stałe problemy z alkoholem lub narkotykami, które wpływają na jego proces decyzyjny, co sprawia, że żałuje swoich kontaktów seksualnych. A może ma problem z uzależnieniem od seksu, co oznacza, że impulsywnie oddaje się w fantazje i kontakty seksualne jako sposób na unikanie codziennego życia.

zamów wróżbę zobacz jak zamówić wróżbę z kart

Nie czuje poczucia bezpieczeństwa

Może myśleć, że jest za stary (lub zbyt młody), za mało atrakcyjny, za mało majętny, za mało inteligentny itp. Zdumiewająca ilość romansów wśród mężczyzn jest związana, choćby po części, z kryzysem wieku średniego. Aby odbudować swoje słabnące ego, facet szuka akceptacji u kobiet innych niż jego ukochana, wykorzystując tę seksualną iskrę zainteresowania, aby znów być chcianym, męskim i docenionym.

Chce zerwać, ale boi się samotności

Facet może chcieć zakończyć swój aktualny związek, ale wstrzymuje się z tym do chwili aż będzie miał kolejny przed sobą.

Ma za duże oczekiwania

Może on mieć wrażenie, że jego kobieta powinna realizować każdy jego pomysł i pragnienie, erotyczne i inne, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, bez względu na to, jak ona się odnajduje w danej chwili. Nie rozumie, że ona ma swoje własne zasady, myśli, emocje i pragnienia, które nie zawsze wiążą się z nim. Kiedy jego prośby nie są spełnione, szuka zrozumienia u innej kobiety.

Chce zakończyć obecny związek

On może chcieć zakończyć swój aktualny związek. Jednak zamiast normalnie przedstawić swojej kobiecie, że jest niezadowolony i ma ochotę odejść, zdradza ją, a następnie zmusza ją do wykonania całej brudnej roboty.

Głęboka niedojrzałość

Jeśli facet nie posiada dużego doświadczenia w relacjach z kobietami lub jeżeli nie jest świadomy, że jego kroki będą najpewniej miały skutki, takie jak rozpacz partnera, może mieć wrażenie, że wszystko jest dobrze. Może mówić o swoim obowiązku wierności jak o kurtce, którą ma prawo zakładać lub rozbierać wedle uznania, w zależności od sytuacji.

Mści się

Może oszukiwać, aby się zemścić. Jest zły na swoją partnerkę i postanawia ją ukarać. W takich przypadkach romans jest próbą radzenia sobie ze stresem i żalem.

Nie chce się angażować

Mężczyzna może nie zdawać sobie sprawy z różnicy między fizyczną bliskością a prawdziwą miłością, myląc neurochemiczny pęd wczesnego romansu z głębokim uczuciem. Nie zdaje sobie sprawy, że w wartościowych, wieloletnich związkach porywczy romans jest zastępowany z czasem mniej odczuwalnymi, ale ostatecznie bardziej znaczącymi formami uczuć.

Kłopoty z wieku dziecięcego

Facet może odreagowywać lub reagować na nierozwiązane traumatyczne przeżycia z okresu dziecięcego takie jak: zaniedbanie, przemoc emocjonalną, przemoc fizyczną, przemoc seksualną itp. W takich przypadkach traumy sprzed lat przyczyniły się do powstania trudności z przywiązaniem i intymnością, które sprawiają, że nie jest on w stanie lub nie chce w całości oddać się jednej osobie. Może także wykorzystywać podniecenie i rozproszenie uwagi związane z niewiernością seksualną jako sposób na ukojenie bólu związanego z tymi dawnymi, niezagojonymi ranami.