Jak nie bać się przyszłości ?

Zamień zmartwienia na pracę

Cierpiąc czasami na problemy ze snem wielokrotnie wywołaną określonymi obawami lub napadami melancholii, można zrozumieć, że działania zawodowe są najlepszym antidotum na zamartwianie się. Niezależnie od tego, czy chodzi o nabranie odwagi, by stawić czoła temu, co jest trudne, poprzez celowe działania nad tym, zaangażowanie umysłu w coś interesującego, czy też aktywność fizyczną, poczujesz się o wiele lepiej, gdy zajmiesz się różnymi sprawami. Praca mają kojące oddziaływanie. Dzięki nim wszystko realizuje się z sukcesem. O tym nigdy nie wolno zapominać, a nadmierne rozmyślanie źle działa na psychikę. O tym mówią zawsze specjaliści. Należy słuchać ludzi mających wiedzę.

Skup się na obecnej chwili

Jak nie bać się przyszłości ?

Większość naszych zmartwień bierze się z naszego braku wiedzy na temat pewnych rzeczy, w połączeniu z niezdolnością do wglądu w to, co da nam przyszłość. Prawda jest taka, że bez względu na to, jak na to spoglądasz, możesz zrobić tylko to, co możesz uczynić teraz. Jeśli nie możesz nic zrobić ze swoimi teraźniejszymi obawami, zażyj świeżego powietrza, wybierz się na jogging lub śpij przez godzinkę czy dwie. To najlepsze wyjście dla Ciebie. Takie rozwiązania są jak najbardziej optymalne.

Wyobraź sobie pozytywny wynik

Wizualizacja jest czymś więcej niż tylko chęcią realizacji pragnień, ale w realiach praktyką i projekcją rzeczywistości, której chcesz w sposób zamierzony. Ważne jest doświadczanie emocji i pragnień związanych ze zwyciężaniem, nawet zanim ono nastąpi.

Martwienie się bez potrzeby nie pomaga

Zawsze pamiętaj, że Twoje ogromne obawy rzadko się ziszczają. Prawda jest taka, że większość z nas troszczy się o rzeczy, które najprawdopodobniej nigdy się nie wydarzą. Prawda może być bardziej niezwykła od fikcyjnych sytuacji, ale nierealność będzie bardziej przerażająca niż rzeczywistość.

zamów wróżbę zobacz jak zamówić wróżbę z kart

Pomyśl o ostatnim razie, kiedy się czegoś bałaś

Pomyśl o ostatnim razie, kiedy się bałaś, co się wydarzyło? Prawda jest taka, że udało ci się przeżyć. Może masz przekonanie, że mogłaś przegrać lub sprawy nie ułożyły się tak, jak powinny. Może nie zawsze przegrywamy, bo nie jesteśmy wystarczająco dobrzy. Może przegrywamy, ponieważ istnieje inna droga, którą powinniśmy wybrać.

Zawsze pamiętaj, że masz w sobie siłę i odwagę

Wszyscy czuliśmy się zwyciężeni. Odwaga oznacza, że robisz to, co możesz, z tym, co masz, niezależnie od tego, jak się czujesz. I być może najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać jest to, że nikt inny nie może Ci jej dać, musisz ją podarować sobie sama. Aby stawić czoła swoim strachom i swojej przyszłości, musisz zrozumieć, że możesz to uczynić. Odwaga, siła, wewnętrzna spójność są niesamowicie istotne dla każdej osoby. Pozwalają one przeżyć najbardziej nawet trudne miesiące. Każda osoba może funkcjonować tak, jak pragnie. Musi jedynie zadbać o swoje sprawy i nie żyć lękami. Tylko takie podejście da oczekiwany sukces w układaniu własnej egzystencji.

Wizualizuj sobie najgorszy, możliwy scenariusz

Co jest najgorszym, co mogłoby się zdarzyć? Wiele z naszych przyszłych obaw, nawet gdyby się spełniły, nie są zagrażającym życiu wyrokiem śmierci, za jaki je bierzemy. Owszem, istnieją pewne scenariusze i sytuacje, które mogłyby niedobrze wpłynąć na nasze życie, ale może to, co potencjalnie okropne, jest tylko niedogodnością, a nie doświadczeniem rujnującym istnienie. Najgorsze scenariusze rzadko się ziszczają – nie należy zatem obawiać się ich nieustannie.

Nie bój się poprosić o pomoc

Czasami wędrujemy przez życie czując podświadomie pewien lęk i nie mamy nawet odwagi, aby najpierw powiedzieć sobie, że się boimy. Kiedy już będziesz wystarczająco odważna, przekonasz się, że możesz znacznie wyraziście dostrzec rzeczy, których pragniesz, aby pokonać swoje obawy. Co ważniejsze, często rozpoznasz, że być może będziesz musiała zwrócić się o pomoc do obcych osób. To całkiem naturalne, jesteś przecież człowiekiem.

Medytuj i rób to, często

Istnieje wiele badań psychologicznych i medycznych, które pokazują, że duchowość pomaga wielu osobom szybciej leczyć nawet fizyczne schorzenia, więc z pewnością może pomóc w przyszłych lękach. Dla osób, które tego nie skosztowały, samo siedzenie oraz oddychanie jest działaniem nieefektywnym. Regularna medytacja działa cuda.