Kim będzie mój przyszły mąż ?

Wróżenie z płonących kartek

Jeśli chcesz przekonać się, jak silny jest twój związek, zapal w tym samym momencie dwie kartki papieru. Jedna z nich oznacza ciebie, druga twojego ukochanego. Kartka, która spali się pokaźniejszym płomieniem, wytypuje osobę kochającą mocniej.

Rzucanie butem

Pozbywamy się buta z lewej nogi, odwracamy się w kierunku przeciwnym niż drzwi i rzucamy go za siebie. Jeśli but będzie czubkiem wskazywał wyjście symbolizuje to, że właścicielka błyskawicznie znajdzie męża.

Przelewanie wosku

Kim będzie mój przyszły mąż ?

Potrzebujecie świecy i starego klucza z większym otworem. Rozgrzany, roztopiony wosk z uwagą przelewacie przez ucho od klucza wprost do miski z zimną wodą. Kształt, który wytworzycie należy oświetlić latarką, a cień rzucony na ścianę ma odzwierciedlać… No właśnie, co? Tutaj Tu kluczową rolę odgrywa wasza wyobraźnia.

Wróżby z jabłek

Każda z Was bierze jabłko i pozbywa się jego skórki w taki sposób, aby uzyskać jak najdłuższą obierkę. Rzucamy ją za siebie przez lewe ramię i odszyfrowujemy literę, którą utworzyła się na posadzce. To szansa na poznanie imienia swojego przyszłego męża.

zamów wróżbę zobacz jak zamówić wróżbę z kart

Puszczanie kartek na wodzie

Przygotuj: korki od wina, karteczki z imionami męskimi i żeńskimi, miskę z wodą, szpilki.
Do korków od wina doczep karteczki z imionami męskimi, a później połóż je w wodzie wraz z korkiem z imieniem kobiety. Ten korek, który się z nim złączy, ustali imię przyszłego partnera.

Karciane wróżby ślubne

Odpal świeczkę i weź talię do ręki. Porządnie ją przetasuj i donośnie zapytaj: „kiedy wyjdę za mąż”. W zależności od tego, który karciany kolor ci wypadnie, taką przyszłość sobie wywróżysz. Kier – na przestrzeni kilku miesięcy. Karo – nie za rok, ale całkiem niedługo. Trefl – staniesz przed ołtarzem za parę lat, ale czeka cię wiele trudności, Pik – nigdy.

Kwiaty i liście wiśni

W Andrzejki musimy zerwać kilka liści wiśni i włożyć do wody. Jeżeli którakolwiek z gałązek puści pąki do 24 grudnia, jest to oznaka, że w na przestrzeni kilku miesięcy znajdzie się drugą połówkę i przeżyje z nią niesamowite chwile.

Szpilki i kartka

Na dużej kartce papieru wypunktujcie wszelakie męskie imiona, jakie tylko znacie. Następnie przewróćcie kartkę odwrotnie, zakręćcie kilka razy, aby nie oszukiwać i wyznaczcie punkt w losowe miejsce. To jest ten moment, w którym poznałaś imię swojego przyszłego wybranka!

Słowiańskie kręgi

Grupa panien zajmuje miejsce w kole, po którego środku ulokowany będzie mężczyzna z oczami zakrytymi chustą. Dziewczyny powinny trzymać się za ręce i podjąć taniec w określonym przez siebie kierunku. Kawaler też powinien parę razy się obrócić, a potem wybrać którąś z niezamężnych kobiet, kiedy ich taniec się zatrzyma. Ta, którą pokaże, najszybciej wyjdzie za mąż.

Napotkanie osoby

Gdy w wigilię Andrzeja wyjdziesz z domu i natkniesz się na pierwszego mężczyznę / pierwszą kobietę, musowo zapytaj go / ją o imię. Masz to zrobić sam i widzieć tego człowieka pierwszy raz w życiu. Jego imię będzie imieniem Twojego przyszłego męża / przyszłej wybranki.

Czarodziejskie karteczki

Na białych karteczkach wypunktuj imiona męskie niedostrzegalnym atramentem. Kiedy wyschnie, czarodziejskie karteczki wsadź do kapelusza. Po wylosowaniu odczytaj imię przyszłego kochanka nad płomieniem świecy, który pokaże napis.

Miłosne losowanie

Potrzebujecie obrączki, różańca i zielonego listka. Każdy z tych przedmiotów oznacza odpowiednio: prędki ślub, stan zakonny i staropanieństwo. Należy umieścić je pod trzema spodeczkami, kilka razy zmienić miejsce dla niepoznaki i po kolei losować.

Wróżba z zapałek

Wysyp zapałki na stół, po czym lewą dłonią wybierz garść i zacznij je odkładać, odliczając po kolei: kawaler, rozwodnik, wdowiec, kawaler… Jeśli przy ostatniej zapałce wyjdzie kawaler, to wyjdziesz za mąż za kawalera, jeśli rozwodnik to za rozwodnika, a wdowiec to za wdowca.

Wróżba z butów

Potrzebujecie swoich lewych butów. Ustawiacie je po kolei, jeden za drugim, rozpoczynając od położenia, które znajduje się najdalej od drzwi wejściowych. Pierwsze ustawienie powinna zrobić osoba, która nie bierze udziału w zabawie. Ustawiajcie je do momentu, w którym but wyjdzie za próg domu. Jego właścicielka wyjdzie za mąż prędzej niż pozostałe panny.

Kwiat róży – wróżba

W noc andrzejkową oberwij jej płatki, włóż je do koperty, dobrze ją zaklej i schowaj pod poduszkę. Tuż przed snem zapytaj „kiedy wyjdę za mąż?” i chwilę rozmyślaj nad tą piękną wizją. Jeśli tej nocy przyśni ci się ołtarz, welon lub coś, co kojarzy się z małżeństwem, oznacza to, że wyjdziesz za mąż w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Łódeczki

Przygotujcie papierowe łódeczki lub wykonajcie je z łupinek orzecha. Każdą z nich musicie podpisać żeńskimi i męskimi imionami. Łódeczki puszczamy na wodzie, a posiadacze tych, które się zetkną, mogą w przyszłości zostać parą.

Wróżby z igieł

Już jesteś w związku? Sprawdź, czy twój ukochany to ten jedyny. Puść na wodę dwie igły i sprawdź czy się połączą. W tej sytuacji symbolika mówi sama za siebie.