Jak zerwać toksyczny związek ?

W jaki sposób zakończyć związek z klasą ?

Na całym świecie nikt nie zna tak naprawdę właściwego sposobu na to aby zakończyć relację. Każda relacja jest inna, a każda osoba w związku posiada szereg łatwych do zranienia uczuć. Poniżej przedstawiam parę tipów jak zakończyć związek, tak aby spowodowało to minimalne szkody.

To nie należy do łatwych zadań

Przyjmij do wiadomości, że nie ma bezbolesnego sposobu na zakończenie związku. Wszyscy chcielibyśmy zerwać bez żadnego żalu i załamania. Jednakże bez względu na to, jak bardzo związek się rozpada, oficjalne zamknięcie go spowoduje ból u obu stron. Kiedy już pojmiesz, że będzie bolało, możesz być gotowa na następstwa tego działania.

Jak zerwać toksyczny związek ?

Unikaj obwiniania

Wystrzegaj się robienia z drugiej osoby „tego złego”. Nikt nie jest doskonały. Ty też masz gorsze cechy, a robienie ze swojego byłego chłopaka „najgorszego” nie jest pomocne (poza oczywistymi przypadkami przemocy, ale nie o takich związkach tu mówimy). Pewnie zrobili kilka złych rzeczy, takich jak oszukiwanie, ale są także ludźmi.

Daj sobie czas na żałobę

Nawet jeśli to Ty kończysz związek, będzie to okres żalu. Jest to jeden z najgorszych etapów zakończenia związku. Jeśli ciągle zależy Ci to musisz przypomnieć sobie o przyczynach, przez które relacja szwankuje.

zamów wróżbę zobacz jak zamówić wróżbę z kart

Bądź szczera, ale nie podawaj zbyt wielu szczegółów

Ogólnie patrząc, ludzie lubią być poinformowani, z jakiego powodu zostali porzuceni. Podczas gdy „jesteś okropny w łóżku” lub „brak Ci ambicji” może zdawać się szczerą odpowiedzią, w istocie nie pomaga dobrze chronić poczucia własnej wartości lub godności Twojego partnera. Użycie zdania, takiego jak „Nie czuję, że jesteśmy dopasowani seksualnie” lub „szczerze wątpię, żeby nasze plany na życie miały wspólny mianownik” to łagodniejsze sposoby na wyrażenie swoich uczuć. Nie podawaj rzeczy, które druga osoba zrobiła źle, staraj się nie używać banałów jak na przykład „to nie Ty, to ja”.

Nie poddawaj się protestom

Jeśli zerwanie jest szokiem dla drugiej osoby, może ona próbować się wykłócać, protestować lub podawać powody, dla których powinniście pozostać razem i spróbować wszystko naprawić. Jeśli jesteś w punkcie zerwania, nic nie ma siły przywrócić lub odnowić relacji teraz. Poddanie się zaledwie opóźni to, co nieuchronne.

Zrób to osobiście

Jeśli kiedykolwiek zostałaś porzucona przez wiadomość na portalu internetowym, masz doświadczenie jakie to uczucie być tak mało liczącym się, że druga osoba nawet nie pofatygowała się, by poinformować Cię o tym osobiście. Z jakiego powodu więc sprawiać tak ból drugiemu człowiekowi? Twój partner zasługuje na godność rozmowy w cztery oczy. Intymne otoczenie jest przypuszczalnie lepsze, ale jeśli wydaje Ci się, że druga osoba prawdopodobnie zareaguje burzliwie, bardziej sprawdzi się miejsce wśród ludzi.

Okaż współczucie

Okaż swój żal z powodu zakończenia związku i podziel się kilkoma dobrymi wspomnieniami o waszym wspólnym czasie. Bycie odepchniętym to istotnie męczące uczucie. Możesz odrobinę osłabić ból, przypominając o dobrych chwilach, które razem spędziliście. Powiedz coś w stylu: „Nauczyłeś mnie tak dużo o gotowaniu i jestem teraz naprawdę dobrym kucharzem, dzięki tobie” lub coś o podobnym brzmieniu. Chcesz, aby druga połówka zrozumiała, że zostawiła pozytywny ślad w Twoim życiu, pomimo zerwania. Możesz również powiedzieć coś w stylu: „Miałam nadzieję, że zestarzejemy się razem i jest mi smutno, że to się jednak nie wydarzy.” To pokazuje, że podzielasz część zranionych uczuć drugiej połówki.