Jak sprawdzić jaka będzie płeć dziecka ?

Wnioski z dużej ilości badań dostarczają informacji, które mogą wskazywać na zwiększone prawdopodobieństwo tego, jaka jest płeć dziecka, którego oczekujesz.

(Chłopiec) Znacznie zmieniły się Twoje upodobania kulinarne

Masz wyraźną niechęć do jedzenia, nawet do tego, które jadłaś dotąd z przyjemnością? Naukowcy uważają, że im większe obrzydzenie do przyjmowania pokarmów odczuwa kobieta w ciąży, tym większa szansa, że jest w ciąży z synem. Dlaczego? Niechęć do jedzenia jest związana z tym, jak działa układ odpornościowy kobiety, która próbuje chronić rozwijający się w niej płód.

(Dziewczynka) Poranne mdłości dają Ci się we znaki

Znaczna część kobiet w ciąży doznaje w jakimś stopniu porannych mdłości, gdy oczekują maluszka. Jednak niektóre mamy mają znacznie trudniej, skarżąc się na intensywne nudności i wymioty. Badania pokazały, że panie, które są w ciąży z córkami, mogą być bardziej podatne na nudności i wymioty kiedy są w ciąży. Wyniki takie były jeszcze mocniej związane z kobietami, które cierpią na niezwykle silne mdłości w godzinach porannych.

Jak sprawdzić jaka będzie płeć dziecka ?

(Dziewczynka) Twoje dziecko jest pośladkowe

Jeżeli już zakończyłaś 32 tydzień ciąży, a twoje dziecko wciąż jest uparcie w dole, obrócony główką w górę to być może przyszedł czas, aby pomyśleć o dziewczęcej garderobie!

zamów wróżbę zobacz jak zamówić wróżbę z kart

(Dziewczynka) Masz dużo stresu

Naukowcy twierdzą, że im bardziej byłaś zestresowana w chwili poczęcia dziecka, tym bardziej możliwe jest, że urodzisz małą kobietkę. Dzieje się tak dlatego, że dziewczynki mogą być mniej podatne na złe warunki w łonie kobiecym niż chłopcy. Dla przykładu w jednym z niewielkich badań przeprowadzonych w 2019 roku dowiedziono, że przyszłe mamy, które zgłaszały, że doświadczają silnych nerwów, częściej zostawały mamami córeczek.

(Dziewczynka) Jesteś bardzo zapominalska

Z niewiadomych przyczyn niektóre badania sugerują, że kobiety, które wydały na świat dziewczynki, dużo częściej mają słabsze wyniki w testach pamięci – szczególnie w obszarach umiejętności słuchania, obliczania i wizualizacji – w porównaniu z mamami oczekującymi męskich potomków.

(Chłopiec) Masz cukrzycę ciążową

Wybrane badania dowiodły, że przyszłe mamy spodziewające się męskiego potomka są w większym stopniu narażone na rozwój cukrzycy ciążowej – stanu ciąży charakteryzującego się podniesionym poziomem glukozy we krwi – niż przyszłe mamy w ciąży z córkami. Naukowcy nie są pewni, dlaczego męski płód prowadzi do większych zmian metabolicznych związanych z ciążą niż płód żeński, ale wyniki takie wydają się poparte nie tylko jednym badaniem.

(Chłopiec) Jadłaś wysokokaloryczną dietę w czasie poczęcia

Jedno z badań dowiodło, że przebywanie na diecie wysokokalorycznej w momencie poczęcia i regularne śniadania zwiększają szanse na urodzenie chłopca. Naukowcy odkryli, że 56 procent ciężarnych z najwyższym spożyciem kalorii w czasie stworzenia dziecka miało synów, w porównaniu z zaledwie 45 procentami wśród pań , które spożywały najmniejszą ilość kalorii.

(Chłopiec) Jesz więcej podczas ciąży niż wcześniej

To będzie chłopiec czy dziewczynka? To, co masz ochotę jeść może być podpowiedzią. Istnieje badanie, podczas którego poddano ocenie dietę kobiet oczekujących potomka i okazało się, że kobiety w ciąży z chłopcami jadły około 10 procent więcej kalorii niż te oczekujące dziewczynek. Skąd ten większy apetyt? Naukowcy skłaniają się ku myśli, że testosteron wydzielany przez synów może przekazywać ich matkom informację, by więcej jadły. To mogłoby wyjaśnić, skąd chłopcy są często więksi po przyjściu na świat niż dziewczynki.